17 Şubat 2012 Cuma

Serbest Saçmalama (Bir Gün) Dur Deme! Daha Diyeceklerim Var!

Bir gün bir şiir yazarsın. Çok beğenirsin. Onu okuyacak bir kadın ararsın etrafında. Bulamazsın. Sonra bir kadın yazarsın. Ona okursun yazdıklarını.
Bir gün sevişirsin sabaha kadar bir kadınla. Tek bir kadına ait birçok siluet şaşırtır seni. Hoşuna gider, gözlerini açmak gelmez içinden.
Bir gün seni seviyorum dersin bir kadına, seni öper. Bir daha söylersin, yatar seninle. Bir kez daha söylediğinde; yanına taşınır. Ard arda söylersin sonunda ne olacak diye? Bakmışsın evlisin. Bir çocuğun var bir de boşanma avukatın.
Bir gün bir kadın "seni seviyorum" der. "Bende seni" demen yeter. İnanır.
Bir gün "Artık seni sevmiyorum" dersin bir kadına. İnanmaz.
Bir gün bir çiçek gelir evine. Yanında bir kart vardır. Çiçeği alır, kartı okumadan verirsin geriye. Senin seçtiğin kişiden bir hediye oluverir.
Bir gün ıslık çalarsın gece vakti. Ayıplanırsın. Oysa beteri vardır. Sarhoşsundur. Ama umurunda olmaz kimsenin. Sesli bir günah sessiz olanı örter.
Bir gün ayıkken ayağın kayar düşersin. Sarhoş derler. Adın çıkmıştır.
Bir gün düşerken uyanırsın. Kafanı çarpmasanda; başın ağırır.
Bir gün bir mezarın başında ağlarken, bir kadın gelir yanına. Seninle ağlar.
Bir gün mezarının başında ağlayan bir kadın olmasın diye gitmeyi öğrenirsin zamanlıca.
Bir gün bir kadın gelir. "Hamileyim" der. "Kimden" dersin. Suratına tükürür.
Bir gün bir kadın gelir. "Hamileyim" der. "Hala mı" dersin. Gider.
Bir gün ilkokul servislerinin arasında seninle evlenmek istediğin söyleyen bir kız öper seni. Uyuyamazsın ya hamile kaldıysa diye.
Bir gün ertesi gün hapı diye bir şey çıktığını duyarsın. Gönlünce sarhoş olursun o gece. Sabahına bir tane yutarsın. Bir işine yaramaz.
Bir gün ertesi gün hapının gerçek fonksiyonunu öğrenirsin. Gönlünce sevişirsin o gece. Sabahına bir tane yutarsın. Kadın sana bakıp gülümser.

Murat IŞIK