26 Haziran 2012 Salı

Esinlenme 3. Bölüm (Mektup)

Sevgili Pedro,


Sana uzun zamandır yazamadım. Julietta bir trafik kazası geçirdi ve komaya girdi. O güzelim vücudunun gün geçtikçe eriyişini izlemek beni fazlasıyla üzdü. Kendimi lanetlenmiş gibi hissediyorum.
Diğer tüm yattığım kadınları ona feda edebileceğim hususunda dualar edip mumlar yakmama rağmen; Tanrı oralı olmadı.
Doktorlar bir hafta süresince gelip gidip durumunun stabil olduğundan bahsettiler. Bir hafta sonunda da elime bir fatura tutuşturdular.
Tanrım Pedro!
O, muhteşem bir fiziğe sahip olabilir, hatta tarihin gördüğü en iyi sevişen kadın da olabilir ama hiçbir orospu uğruna bu kadar para harcamaya değmez. Hemen gidip fişini çektim. Huzur içinde yatsın...
Beni yadırgama Pedro! Senin kadar zengin değilim...
Dualarıma cevap vermeyen Tanrı, sağ olsun; lanetini esirgemedi benden. Yolladığı adamlar, oracıkta beni yakalayıp kelepçelediler. Onlara, Juliettanın gözlerini açıpta, onu öldürmemi istediğine dair bir takım yalanlar salladım ama; yemediler tabii.
Beni götürürlerken baş hekime bakıp gülümsedim ve "O faturayı götüne sok şimdi orospu çocuğu!" diye bağırdım. Hıncımı aldığım pek söylenemez. Ama pes etmiş değilim. Bir planım var!
Mahkemede; O piçin, bana faturayı verirken; eğer ödemezsem fişi çekecekleri konusunda telkinde bulunduğunu söylemeyi planlıyorum! Sence de bu onu, benim suç ortağım yapmaz mı Pedro?


Seni durumumdan haberdar edeceğim...


Sevgilerimle


Murat IŞIK
Juan David' e